7

 

Vysvědčení

20220630 092951A je to tady! Konečně vysněný poslední den školy. Letos je opravdu čím se chlubit. V naší třídě bylo šest vyznamenání a všichni žáci dostali pochvalu ať už třídní učitelky nebo dokonce ředitelky školy! A teď už hurá na prázdniny!

 

 

Všechny fotografie - Vysvědčení

Den z IZS

20220628 102300Téměř na konci školního roku se na Knížecí louce uskutečnil Den s integrovaným záchranným systémem, na kterém se sešli žáci a studenti ze všem škol našeho města i okolí. Pro děti byla připravena stanoviště, kde si mohly ověřit např, své znalosti dopravních předpisů či značek, důležitých telefonních čísel, zručnost srážení kuželek proudem vody,... Největší úspěch však měla ukázka zásahu psovodů policie ČR. Vše bylo zakončeno tvorbou pěny hasičským sborem. Osvěžení v tomto parném dni přišlo všem vhod.  

 

 

 

Všechny fotografie - Den z IZS

Výlet do Prahy

20220615 111030Učivo zeměpisu sedmého ročníku o ČR a našem hlavním městě jsme uzavřeli velkolepým výletem do Prahy. Během jednoho dne se nám podařilo shlédnout všechny nejdůležitější památky naší stověžaté metropole. Začali jsme prohlídkou Hradu, obdivovali jsme velikost Chrámu sv. Víta, prošli jsme se po Karlově mostě, na Staroměstském náměstí nás zaujal jedinečný Orloj,... Byl prostor i na odpočinek. Posvačili jsme v parku na Kampě, zchladili se  mezi vodotrysky na Václavském náměstí a poobědvali v McDonalďs. Výlet se opravdu vydařil, o čemž svědčí slova Natálky: ,,Paní učitelko, splnil se můj životní sen."

 

 

 

Všechny fotografie - Výlet do Prahy

Stolístek

20220505 114026V krásných květnových dnech jsme se vypravili do Stolístku Linhartice. Tentokrát nás tam čekal pojektový den nazvaný Polybus zaměřený na polytechnickou výchovu. V teoretické části jsme se seznámili s nástroji a jejich použitím, skládali jsme puzzle s vyobrazením různých druhů stromů a pak přišlo to hlavní: vlastnoruční výroba notesu s deskami z překližky. Měřilo se, řezalo, brousilo, vrtalo,... Odměnou nám byl nejen vlastnoručně vyrobený deníček, ale hlavně smysluplně strávené dopoledne. Děkujeme.

 

 

 

Všechny fotografie - Stolístek

Branný den

20220411 113144Jako každý rok, tak i letos proběhlo na naší škole branné dopoledne. Žáci si vyzkoušeli, jak vypadá vyhlášení požárního a chemického poplachu. A pak už se rozešli po stanovištích. Čekala je zdravověda a poskytnutí 1. pomoci, topografie, speciální protichemická obrana, praktické prvky branné výchovy jako hod granátem na cíl,... Ale nejvíce nás zaujala návštěva profesionálních hasičů a strážníků MP. Hlavně chlapci si důkladně prohlédli vybavení policejního a požárního vozu a o dotazy nebyla nouze. 

Všechny fotografie - Branný den

V dílnách

20220316 102934Děvčata se v rámci pracovního vyučování učí vařit, péct, šít. Vyrábí spostu dekorací k různým výročím a svátkům, pracují kreativně s papírem i textilem... Nadešel čas vyzkoušet si práci v dílnách. Připravily jsme si smrkové dřevo, hřebíky různých velikostí, úhelník, měřítko, pilky a brusný papír. A pak už jsme se podle instrukcí pustily do práce. Se vším nám pomáhal spolužák Zdeněk, děvčatům nejen radil, ale přiložil i ruku k dílu. 

 

 

Všechny fotografie - V dílnách

První předjarní cvičení v přírodě

20220210 103019Ještě ani není polovina února, ale venku už to vypadá jako na jaře. Sluníčko nás vylákalo na in-line dráhu a neodolali jsme pokušení udělat alespoň několik základních silových cviků na posilovacích strojích, abychom vyzkoušeli naši fyzičku po zimě a prodělaném ,,covidu." Zjistili jsme, že na tom nejsme vůbec špatně, cvičení nás baví a už teď se těšíme na další hodinu tělocviku.

 

 

Všechny fotografie - První předjarní cvičení v přírodě

Klauni

DSCF7520Jako překrásný vánoční dárek se jevilo předvánoční vystoupení zdravotních klaunů, kteří zavítali do naší školy a rozesmáli beze zbytku včechny děti i dospělé. Krásné pohlazení po duši. Děkujeme.

 

 

Všechny fotografie - Klauni

Advent

20211126 102155Adventní čas nám také připomíná betlém a stromeček na moravskotřebovském náměstí. Zvoničku jsme hned vyzkoušeli a čas ukáže, jestli má opravdu zázračnou moc splnit všechna tajná přání. Ve škole si celý měsíc budeme připomínat všechny prosincové svátky a s nimi spolené staré zvyky a obyčeje, jako např. trhání ,,barborek", svátek sv. Lucie, která noci upije a hlavně se budeme těšit na příchod sv. Mikuláše (a čertů?)

 

 

 

Všechny fotografie - Advent

Rozsvícení vánočního stromečku

20211126 090429Ani jsme se nenadáli a je tu advent. A s ním spojené krásné tradice jako je zapalování svíček na adventním věnci, rozsvícení vánočního stromku, zpívání koled, ochutnávání vánočního cukroví a také rozdávání dárků. To vše jsme si dosyta užili v pátek ve vestibulu naší školy. A co víc - dokonce venku začalo sněžit! Sváteční atmosféra tak byla dokonalá!

 

 

Všechny fotografie - Rozsvícení vánočního stromečku

Kukátko

20211124 100617Konečně jsme se dočkali! Je středa 24. listopadu a v naší škole se koná přehlídka malých divadelních forem Kukátko. Po dvou měsících zkoušení, tvorby kostýmů a kulis můžeme předstoupit před spolužáky a zahrát pohádku Jak se šáh a vezít naučili pracovat. Naše snažení bylo oceněno dortem z Laskavárny a především potleskem publika. Krásně jsme si to užili, o to víc, že v loňském roce se Kukátko z důvodu lockdownu nemohlo konat.

 

 

Všechny fotografie - Kukátko

Na zimním stadionu

IMG 20211123 WA0009Po velmi dlouhé době, loňském zimním lockdownu, se nám podařilo v plném počtu žáků vyrazit na brusle. Přestože někteří stáli na bruslích poprvé a někteří po velmi dlouhé době, musíme říct, že se nám dobře dařilo. Při prvních ,,obloučcích" na ledu nám pomohly i malé branky jako opora a jistota. Velmi děkujeme Technickým službám Moravská Třebová, že je nám tento zimní sport zpřístupněn.

 

 

Všechny fotografie - Na zimním stadionu

domácí úkoly 5.11.2021 (2)

rotace ZeměČeský jazyk

Str. 71 ,,Od rána do večera"

Odpověz celou větou na otázky a odpovětdi zapiš do sešitu

Matematika

Projdi si v učebnici na str. 16 cv.19 (přečti hlasitě čísla)

str. 17 cv. 21 (přečti hlasitě čísla)

Do sešitu str. 17, cv. 3

Občanská výchova

Napiš si do sešitu:

symboly

.

Všechny fotografie - domácí úkoly 5.11.2021 (2)

domácí úkoly 4.11.2021

netopýrČeský jazyk - čtení

Čítanka str. 24

Přečti si článek a podle vzoru vypiš do sešitu českého jazyka, jak přezimují zvířata:

Například: čolek - pod kůrou pařezu

Matematika

učebnice str. 16, cv. 10 do sešitu. Překresli si do sešitu číselnou osu ze str. 17

Zeměpis

velikost oceánů oceány

Překresli si do sešitu tabulku s velikostí oceánů

Anglický jazyk

Učebnice str. 33 - naučit se slovíčka

str. 34 - spojovačka

Všechny fotografie - domácí úkoly 4.11.2021

domácí úkol 3.11.2021

numeraceMatematika

Uspořádej čísla z obrázku správně

Učebnice str. 15, cv. 6 do sešitu

str. 15, cv 9 do sešitu.

 

 

 

Všechny fotografie - domácí úkol 3.11.2021

domácí úkol 2.11.2021

řekyZeměpis

V učebnici na str. 8 v mapce ČR najdi důležité řeky a vypiš 10 řek do sešitu.

Prohlédni si obrázky na str. 9 a napiš do sešitu:

1. Jak se jmenuje největší rybník?

2. Jak se jmenuje velké jezero na Šumavě?

3. Jaké minerální vody můžeš koupit v obchodě?

 

Český jazyk

str. 12, cv. 24 -  napiš a) cvičení do sešitu

c) podtrhni barevnou pastelkou podstatná jména rodu ženského 

 

Všechny fotografie - domácí úkol 2.11.2021

Den se zvířaty

20211025 111916Stalo se už tradicí, že v dlouhých podzimních dnech zpestří dětem výuku domácí mazlíčci. Žáci, učitelé i asistentky přivezou do školy představit svého domácího miláčka. Předají dětem základní informace, jak se o zvířátko starat. Samozřejmě mu musí být zajištěno bezpečí, dostatek pití a možnost se na chvíli ukrýt před zvědavýma očima a rukama dětí. Celý den je završený tvorbou plakátu o vybraném zvířátku.

 

 

Všechny fotografie - Den se zvířaty

Vycházka do podzimní přírody

20211019 114646Krásné slunečné počasí letošního podzimu nám poskytuje nepřeberné množství aktivit v přírodě. Na jedné z vycházek jsme se s děvčaty vypravily k boršovskému rybníku, abychom pozorovaly chování labutí, divokých kachen a při jejich krmení suchým pečivem i ryb. Vyrojilo se jich celé hejno a pochutnávaly si s hlasitým mlaskáním. A pak že jsou ryby němé! Na zpáteční cestě jsme pozorovaly dění v zahrádkářské osadě. Nasbíraly jsme si krásně zbarvené listy, našly jsme pár ořechů,... To vše použijeme v další hodině pracovního vyučování.

Všechny fotografie - Vycházka do podzimní přírody

Příprava divadelního představení

20211014 104017Po loňském ročním kovidovém půstu jsme se letos s velkým nadšením a elánem vrhli na nácvik divadelního představení. Vybrali jsme si scénář ázerbájdžánské pohádky O líném vezírovi, kterého se nám nakonec podařilo napravit. Zkoušky si moc užíváme, učíme se scénář, tvoříme kostýmy a vymýšlíme další a další vylepšení. Doufáme, že s představením vystoupíme 24.11. v moravskotřebovském muzeu na tradičním Kukátku.

 

 

Všechny fotografie - Příprava divadelního představení

V pracovním vyučování

20211006 103338V pracovním vyyučování se procvičuje manuální zručnost, rozvíjí se jemná motorika, estetické cítění. Podzim nám nabízí nepřeberné množství krásných tvarů a barev k inspiraci. Nasbíráme si množství kaštanů, žaludů, šípků, barevných listů a pak už se jen pustíme do práce. Dobrou náladu a pohodu ještě dotváří hudba, kterou si prostřednictvím videoklipů pouštíme na interaktivní tabuli.

 

 

Všechny fotografie - V pracovním vyučování

Závody na koloběžkách

20210930 094207Poslední zářijový den byl jako stvořený pro aktivity v přírodě, sluníčko příjemně hřálo, občas přišel menší mráček, nefoukalo, počasí přímo na objednávku... A v tento krásný podzimní den se vystřídali všichni žáci naší školy na in-line dráze, aby poměřili své síly v jízdě na koloběžce. Naši nejmenší projeli slalom na odrážedlech, větší na koloběžkách a ti nejstarší objeli okruh na čas. Všichni obdrželi sladkou odměnu, ti nejlepší diplom a medaili. Nejlepší odměnou však pro všechny bylo příjemně strávené odpoledne.

Všechny fotografie - Závody na koloběžkách

Farma Ryzáček

20210923 110041V rámci projektového dne zaměřeného na hipoterapii jsme se vypravili na farmu Ryzáček do Vyšehorek u Mohelnice. Ujaly se nás zkušené instruktorky, které nám nejprve vše důkladně vysvětlily, ukázaly a pak nás pustily ke speciálně vycvičeným koňům. Děti si mohly vyzkoušet česání koňů, hřebelcování, čistění kopyt, vodění a nakonec i samotnou jízdu na koni. Po překonání počátečních rozpaků a obav se do činností pustili téměř všichni žáci, den si užili oni i my a snad i samotní koníci. Nakonec jsme všem (i koníkům) pěkně poděkovali.

Všechny fotografie - Farma Ryzáček

Pumptrack na Knížecí louce

20210909 115631Je už téměř tradicí, že naše škola využívá v hodinách tělesné výchovy sportoviště a in-line dráhu na Knížecí louce. Chodíme sem cvičit na posilovacích strojích, jezdit na kolech či koloběžkách,... Jaká byla naše radost, když jsme po prázdninách objevili další možnost sportovního využití na nově zbudovavém pumptracku pod Bránou času. Ani jsme se nemohli dočkat jejího oficiálního otevření v polovině září! Určitě ještě využijeme pěkné počasí podzimu k několika návštěvám, abychom se tohoto atraktivního sportu pořádně nabažili!

Všechny fotografie - Pumptrack na Knížecí louce

Výlet do Svitav

20210910 113448Září je první měsíc nového školního roku, a také poslední měsíc léta. Proč nevyužít krásné počasí a ještě tak trošku prázdninovou náladu k výletu. Svitavy jsou naše okresní město, jsou nedaleko, každé dítě by se s ním mělo seznámit. V červnu nás okouzlil rybník Rosnička, tentokrát jsme zvolili jako cíl Vodárenský les. Cestou jsme nemohli odolat sportovišti s různými atrakcemi pro děti, houpačkami, malou lanovkou. Po vycházce Vodárenským lesem jsme ještě zamířili na náměstí, koupili si malé občerstvení a pak už směřovali zpět k domovu. Výlet se nám moc líbil a určitě nebyl poslední návštěvou našeho okresu.

Všechny fotografie - Výlet do Svitav

 

doucovani zaku skol

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO“Zvýšení kvality vzdělávání II”
registrační číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017759
operační program pro vývoj a výzkum.