IVZSS

 

Pomazánka z řeřichy

IMG 20220501 WA0002 S žáky jsme si vypěstovali řeřichu, která obsahuje hodně vitamínů. Udělali jsme si z ní výbornou pomazánku na chleba. Chlapcům velice chutnala a neustále si přidávali. 

 

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Pomazánka z řeřichy

Recitační soutěž

IMG 20220412 WA0009 Chlapci se zúčastnili školního kola v recitační soutěži s jarní básničkou a umístili se na krásném 2. místě. 

 

 

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Recitační soutěž

Velikonoční osení a řeřicha

IMG 20220406 WA0002 Blížily se Velikonoce, proto jsme s chlapci nelenili a pustili se do setí velikonočního osení a také řeřichy. Každý den jsme sledovali, kolik centimetrů nám přes noc vyrostlo. Velikonoční osení jsme ozdobili zápichem v podobě ovečky a okolo květináčku jsme vyrobili papírový plot. A protože nám šla práce od ruky, zkusili jsme zakořenit také pokojovou rostlinu, kterou jsme následně zasadili do substrátu. Zkrátka jsme se na chvíli proměnili v malé zahradníky.

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Velikonoční osení a řeřicha

Palačinky

IMG 20220419 102553 V rámci pracovního vyučování jsme si s žáky udělali palačinky ve cvičné kuchyňce. Chlapci se učili pracovat bezpečně s varnou deskou. Sami si umíchali těsto, pomazali marmeládou a nakonec snědli, což byla ta nejlepší aktivita. Palačinky byly výborné a žáci moc šikovní.

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Palačinky

Branný den

IMG 20220411 112513 V rámci branného dne se žáci setkali s policisty a hasiči. Mohli se tak podívat dovnitř hasičského a policejního auta. Také se setkali s panem vojákem, panem učitelem Burianem, který ukázal chlapcům KPZ, vojenské oblečení a další důležité speciální pomůcky. Zopakovali si 1. pomoc a důležitá telefonní čísla. Na školním hřišti nás čekala různá sportovní cvičení a uvnitř školy pro nás měla paní učitelka Kubínová připravené aktivity týkající se topografie. Chlapci byli nadšení z celého dne. Děkujeme paní učitelce Weissové, která tento den zorganizovala. 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Branný den

Údržba koloběžek v rámci pracovního vyučování

IMG 20220315 104420 V rámci pracovního vyučování jsme udělali s žáky malou údržbu koloběžek po zimním období. Chlapci nejdříve očistili povrch koloběžek a zjistili, zda mají nafoukaná kola. Práce jsme se nebáli, kola jsme napumpovali a to se to pak krásně jelo. 

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Údržba koloběžek v rámci pracovního vyučování

Návštěva ekocentra Stolístek v Linharticích

IMG 20220318 WA0003 V březnu jsme navštívili centrum enviromentální výchovy Stolístek v Linharticích. Žáci byli z programu Dřevo a člověk nadšení. Dozvěděli se, jak se využívá dřevo v běžném životě. Postavili si z dřevěné stavebnice domečky a nakonec si vyrobili dřevěný amulet, který si mohli odnést.

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Návštěva ekocentra Stolístek v Linharticích

Hudební výchova v muzikoterapeutické místnosti

IMG 20220203 WA0002 Hudební výchovu jsme si s žáky zpestřili návštěvou muzikoterapeutické místnosti. Hra na bubny djembe i další hudební nástroje nám přináší určitý pocit radosti, svobody a uvolnění. Někteří žáci spontánně propojují hudbu s pohybem.

 

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Hudební výchova v muzikoterapeutické místnosti

Výroba masopustních masek

IMG 20220223 111220 S žáky jsme se pustili do výroby masopustních masek a z výsledku jsme měli všichni neskutečnou radost. Pokud náhodou potkáte na chodbách naší školy kočku, slona, opici, ryse nebo geparda, nebojte se, to jsou pouze naši zruční žáčci s povedenými maskami.

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Výroba masopustních masek

Divadelní inscenace Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

IMG 20220218 WA0004 Naivní divadlo Liberec připravilo pro děti představení s názvem Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! o příběhu pejska a vlakovém dobrodružství. Žáci se poté ve výtvarné výchově snažili divadelní představení ztvárnit podle své vlastní fantazie. 

 

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Divadelní inscenace Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Tvoříme v pracovním vyučování

IMG 20220207 105303V hodinách pracovního vyučování jsme si vyzkoušeli práci s vlnou a obplétali rukavici z kartonu. Žáci si procvičili jemnou motoriku a navíc vytvořili krásné teplé rukavičky. Dále jsme vytvořili přáníčko na svátek sv. Valentýna, které žáci věnovali svým nejbližším. Práce se všem povedla.

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Tvoříme v pracovním vyučování

Třídní vánoční besídka

IMG 20211217 072845 Poslední den před vánočními prázdninami jsme si udělali třídní besídku. Již ráno celá třída zářila vánočními světýlky. Žáci byli natěšení, připomněli jsme si některé vánoční lidové zvyky - pouštění lodiček nebo krájení jablka. Vyrobili jsme rodičům vánoční přáníčko, zazpívali si koledy a nakonec našli i nějaké dárečky, se kterými jsme si pohráli. Přejeme všem krásné Vánoce a šťastný nový rok. 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Třídní vánoční besídka

Pečení perníčků

IMG 20211216 162724 S žáky jsme si společně upekli perníčky, vůně se linula široko daleko. Řekli jsme si, jaké suroviny patří do těsta, poté jsme se dali do práce. Zasloužená odměna v podobě sladkých perníčků nás neminula. Nakonec jsme perníčky krásně nazdobili citronovou polevou.

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Pečení perníčků

Vycházka k betlému a zvoničce

IMG 20211207 112409 Navštívili jsme betlém pana Fibicha. Jako každý rok se nám i tentokrát moc líbil, zkusili jsme pojmenovat všechna zvířátka, která hlídala Ježíška v jesličkách. Poté jsme šli na náměstí, kde stál vánoční stromeček a zazvonili jsme si na zvoničku. Třeba se nám splní nějaké tajné přání.

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Vycházka k betlému a zvoničce

Čert, Mikuláš, anděl

IMG 20211203 100325 V prosinci nás ve třídě navštívily nadpozemské bytosti - Mikuláš, čerti a anděl. Žáci přednesli básničku a slíbili Mikuláši, že se v některých věcech polepší. Od andílka dostali sladkou nadílku.

 

 

Číst dál: Čert, Mikuláš, anděl

Rozsvícení vánočního stromečku

IMG 20211126 WA0003 Ani jsme se nenadáli a už přišel adventní čas. Ve vestibulu nás čekalo rozsvícení vánočního stromečku, žáci byli nedočkaví a plní očekávání, zda bude nějaký ten dáreček pod stromečkem. A dočkali se. Nové společenské hry jsme hned využili. Nechybělo ani zpívání koled a ochutnávka vánočního cukroví.

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Rozsvícení vánočního stromečku

Loučení s podzimem

IMG 20211125 104204 Paní učitelka Novotná si pro nás připravila úkoly spjaté s podzimem. Žáci plnili úkoly s radostí a zároveň se mohli rozloučit s barevným podzimním obdobím.

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Loučení s podzimem

Příprava vaflí

IMG 20211111 102802 S žáky jsme si jednoho dne připravili sladkou dobrotu v podobě vaflí v kuchyňce. Malí kuchaři umíchali těsto a společnými silami připravili výborné vafle, které nakonec ozdobili marmeládou, jahodami a šlehačkou. Všichni si moc pochutnali. 

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Příprava vaflí

Přírodovědné pokusy

IMG 20211102 WA0015 V rámci přírodovědy se žáci proměnili v malé chemiky. Při prvním pokusu jsme zkoušeli připravit nasycený roztok ze soli a vody. Týden jsme pozorovali, co se stane. Voda se postupně vypařovala, a na niti se nám vytvořil krásný solný krystal. Při druhém pokusu jsme si vyrobili sopku z lahve a plastelíny. Aby vznikla láva, přilili jsme ocet, do kterého jsme nasypali jedlou sodu a trochu červeného barviva. Na poslední pokus jsme potřebovali olej, vodu a šumivou tabletu, vyráběli jsme totiž lávovou lampu. Řekli jsme si také, proč se voda s olejem nesmíchají. Žákům se pokusy vydařily.

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Přírodovědné pokusy

Vyhlídka u Plačící Anny

IMG 20211101 105623 S žáky jsme si povídali ve třídě o legendě Plačící Anny. Její kamenná socha se nachází na Křížovém vrchu v Moravské Třebové, kam jsme se společně vypravili. Vyhlídka u Plačící Anny je odkazem na příběh nešťastné lásky dvou mladých lidí.

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Vyhlídka u Plačící Anny

Poznávání podzimních plodů

IMG 20211026 082126 Žáci se 26. října účastnili soutěže v poznávání podzimních plodů. Některé druhy zeleniny nás trochu potrápily, ale s malou nápovědou jsme nakonec všechny názvy uhádli. Zvládli jsme také odpovědět na záludné otázky v kvízu. Nechyběla sladká odměna a diplom za úspěšnou účast v soutěži. 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Poznávání podzimních plodů

Den zvířat

IMG 20211026 112212 V pondělí 25. října proběhla na naší škole akce Den zvířat. Pedagogové a někteří žáci donesli nebo přivedli různá zvířátka. Celkem bylo 7 stanovišť, která jsme postupně s žáky navštívili. Mohli jsme si prohlédnout a pohladit například morčátka, králíky, pejsky, kočičku, křečky a také činčilu. Dozvěděli jsme se o těchto zvířatech spoustu zajímavých informací. Den zvířat jsme zakončili vytvořením vlastního projektu, který se nám velmi podařil a nyní zdobí chodbu naší školy.

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Den zvířat

Návštěva dílny

IMG 20211020 WA0005Dělání, dělání, všechny smutky zahání,
dělání, dělání je lék.
Dělání, dělání, to nám úsměv zachrání,
dělání, dělání je lék."

V pracovním vyučování jsme navštívili s žáky dílnu, která se nachází přímo v naší škole. Prohlédli jsme si různé nářadí, řekli si, k čemu se využívá a jakým způsobem se s ním pracuje. Nezůstali jsme jen u teorie, ale rovnou si zkusili přibít hřebíček kladivem, upnout hranol do svěráku a zpilovat jej. Práce nám šla pěkně od ruky.

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Návštěva dílny

Krásy podzimu

IMG 20211004 110744Jednoho krásného podzimního dne jsme se vydali s dětmi na vycházku. Cestou jsme mohli spatřit krásně zbarvené listy na stromech. Nadšení bylo veliké a abychom nešli do školy s prázdnou, nasbírali jsme po cestě kaštany. Připomněli jsme si, že kaštany rostou na stromě, který nese název jírovec maďal. Přírodniny využijeme s žáky ke skládání čísel v matematice a písmen v českém jazyce.

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Krásy podzimu

Památky města Moravská Třebová

IMG 20211008 142830Žáci se učili pracovat s mapou Moravské Třebové. Nejprve vyznačili místa, která jsme se chystali navštívit. Poté si sami spojili jednotlivé památky Moravské Třebové do jedné trasy a mohli jsme společně vykročit a poznat zdejší krásy. Prvním místem, které jsme navštívili, bylo muzeum. Dále jsme se vydali na náměstí, kde stojí radnice a morový sloup. Památka, která následovala, nás uchvátila, jednalo se totiž o zámek. Ne nadarmo je přezdíván jako renesanční perla České republiky. Předposlední zastávkou byla Brána času, která se řadí mezi moderní architektonické dílo. Poslední místo, kam jsme s radostí došli, byla Knížecí louka. Zde si žáci užili zábavu na herních prvcích a vraceli se spokojeně do naší školy.

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Památky města Moravská Třebová

Návštěva Charity Moravská Třebová

IMG 20210921 084830Přijali jsme pozvání z Charity Moravská Třebová, kde jsme si mohli prohlédnout s žáky prostory denního stacionáře Domeček. Mohli jsme se podívat, kde klienti tvoří svíčky a keramické výrobky. Nakonec jsme si zkusili vymalovat keramické kolečko, kterým jsme provléknuli bavlnku. Hotový náhrdelník se žákům velmi povedl. Děkujeme za hezky připravený program.

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Návštěva Charity Moravská Třebová

Komodo

IMG 20210915 102630 1Paní Mazurová z moravskotřebovské knihovny navštívila naše žáky a připravila si zajímavý program. Seznámila je s knihou Komodo, kde byl hlavním hrdinou drak, kterého se děti snažily najít. To se nakonec podařilo. Ve třídě jsme pokračovali v projektové výuce a vytvořili společnými silami krásný plakát z obrázků draka a písmenek.

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Komodo

Závody na koloběžkách

IMG 20210930 112846Poslední zářijový den jsme se zúčastnili závodů na koloběžkách na Knížecí louce. Sluníčko nám krásně svítilo a my se nemohli dočkat. Všichni žáci zvládli objet celé jedno kolečko až do cíle a za to dostali krásné medaile, sladkou odměnu a diplom.

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Závody na koloběžkách

Den na koních

DSCF5647V pondělí 20. září jsme se zúčastnili projektového dne na koních v Útěchově. Ve zdejší jízdárně jsme vyčesali a vyčistili poníka. Vyzkoušeli jsme si jezdecké oblečení, včetně vesty a helmy. Nakonec jsme se projeli na koni a mohli tak posoudit, zda je opravdu nejkrásnější pohled z koňského sedla. Den se zvířaty jsme si velmi užili.

 

Další fotografie - Den na koních

 

doucovani zaku skol

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO“Zvýšení kvality vzdělávání II”
registrační číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017759
operační program pro vývoj a výzkum.